Iskani niz je bil najden v IZTOČNICAH:
Kompetence za socialno delo
Sposobnost povezovanja spretnosti, stališč, vrednot in znanj za kakovostno socialno delo z določenimi družbenimi skupinami ali posamezniki s specifičnimi potrebami. Vendar sposobnosti za kompetentno delo ni mogoče pridobiti ali razviti z enkratnim obiskom delavnice, seminarja ali z udeležbo na predavanju. Kompetence oblikuje vsaka strokovna delavka z nenehnim delom na sebi in je vpeta v kontinuiran proces (samo)refleksije, učenja, preverjanja svoje vsakodnevne poklicne prakse. Poenostavljeno delimo kompetence na tri vedenjske komponente: razvijanje ozaveščenosti posameznika o družbeni raznolikosti (občutljivost), pridobivanje znanja za strokovno ravnanje na posameznih področjih in učenje ter vzdrževanje pridobljenih spretnosti. To logiko lahko ponazorimo tudi v trikotniku, ki povezuje med seboj tri ključne elemente: misliti, občutiti in delati.
Komunikacijske kompetence
Socialno vedenje, ki je s perspektive opazovalcev zaznano kot sorazmerno primerno in učinkovito v danem (kulturnem, časovnem, odnosnem, fizičnem oziroma okoljskem, funkcionalnem) kontekstu.
Medkulturne komunikacijske kompetence
Socialno vedenje, ki je s perspektive opazovalcev zaznano kot sorazmerno primerno in učinkovito v danem kulturnem kontekstu. Slednji se nanaša na ustaljena, a tudi razvijajoča se medgeneracijska stališča, vrednote, prepričanja, običaje in navade ter vedenjske vzorce, v katere so ljudje rojeni, a jih s svojimi tekočimi dejanji obenem strukturalno ustvarjajo in vzdržujejo. Najpogostejši skupni označevalci kulture so narodnost, etničnost, rasa, pleme, vera in območje. Ko interakcija poteka med ljudmi iz različnih kultur, lahko sklepamo, da vključuje medkulturne komunikacijske kompetence.