Iskani niz je bil najden v DRUGI VSEBINI:
gostílna
Prehrambeni obrat za pripravo in strežbo jedi in pijač, pri čemer sta izbor jedi in urejenost gostilne prilagojena domačemu in kraju značilnemu okolju.
inn
gostínska ponúdba
1. Ponudba celotne gostinske dejavnosti, ki obsega pripravo in strežbo jedi in pijač ter nastanitev gostov; pogosto del turistične ponudbe.
2. Ponudba prehrambene gostinske dejavnosti, ki obsega pripravo in strežbo jedi in pijač; pogosto del turistične ponudbe.
3. Nabor ponujenih kulinaričnih storitev in/ali hrane ter pijače, ki ga nudi gostinski obrat oz. se streže ob določenem dogodku.
Zabavo, glasbo ob večerih, večerne prireditve ter daljši obratovalni čas gostinske ponudbe je pogrešalo kar 75 % anketiranih. (1, 2)
hospitality offer (1), restaurants (2), food and beverage (2, 3), culinary offer (3), culinary selection (3)
gostíšče
Nastanitveni obrat, ki nudi nastanitev in prehrano; izbor jedi in urejenost obrata so prilagojeni domačemu in kraju značilnemu okolju.
lodging house
hotélski gospodínjec, hotélska gospodínja
Oseba, ki je odgovorna za urejenost hotelskih sob in ostalih prostorov, za hotelsko perilo in okolico hotela, zmotno pa je prepričanje, da skrbi za hotelsko kuhinjo. Njegove/njene glavne naloge so: organizacija del, naročanje potrošnega materiala (mila, šamponi) ter kontrola sob. Hotelski gospodinjec/hotelska gospodinja spada v srednji management in nadzira oddelke sobaric, vzdrževalcev, čistilk, pralnice in vrtnarjev. V Sloveniji deluje tudi sekcija hotelskih gospodinj. Formalnega izobraževanja za delo hotelskega gospodinjca oz. hotelske gospodinje še ni.
hotel housekeeper
manikêr, manikêrka
Kdor profesionalno skrbi za urejenost in negovanost rok in nohtov. Glavne delovne naloge manikerja so oblikovanje nohtov in izvajanje osnovne nege rok, izvajanje specialne nege rok, poslikava nohtov ter podaljševanje, utrjevanje in modeliranje nohtov po gel sistemu.
manicurist