Iskani niz je bil najden v DRUGI VSEBINI:
acquis EU
sl pravni red EU — Skupek vseh pravnih aktov EU, ki je vključen v pravni red držav članic EU in zajema ustanovitvene pogodbe, na njihovi podlagi sprejeto zakonodajo, delegirane akte, izvedbene akte, deklaracije, resolucije, sodno prakso Sodišča EU, ukrepe, sprejete na področju skupne zunanje in varnostne politike, in ukrepe na področju pravosodja in notranjih zadev, mednarodne sporazume, ki jih je sklenila EU, in mednarodne sporazume, ki so jih sklenile države članice EU glede zadev, ki se tičejo EU.
gender equality
sl enakost spolov — Stanje v družbi, ko imajo ženske in moški enake pravice, enake možnosti, so enako udeleženi na ključnih mestih odločanja, npr. v politiki, gospodarstvu, njihove potrebe in interesi so deležni enake pozornosti, uživajo enako spoštovanje in dostojanstvo ter nosijo enako odgovornost na vseh področjih javnega in zasebnega življenja.
health and safety at work
sl varnost in zdravje pri delu — Sistem aktivne in preventivne dejavnosti, ki vključuje ukrepe delovnopravnega varstva, tehnične varnosti in zdravstvenega varstva.
integrity
sl integriteta — Lastnost posameznika ali organizacije, da deluje v skladu z moralnimi, etičnimi in pravnimi standardi, ki odsevajo vrednote osebne celovitosti v smislu poštenosti, verodostojnosti, pokončnosti, in sicer zlasti v okoliščinah, ko je prisotno tveganje neetičnega, koruptivnega ali drugega protipravnega ravnanja pri izvajanju oblasti, funkcije, pooblastila ali druge pristojnosti za odločanje.
internal market
sl notranji trg — Območje brez notranjih ekonomskih meja, na katerem je v skladu s Pogodbo o EU in Pogodbo o delovanju EU zagotovljen prosti pretok blaga, oseb, storitev in kapitala.
labour market
sl trg dela — Prostor, na katerem se srečujejo iskalci zaposlitve z določenimi znanji, veščinami in delovnimi izkušnjami ter delodajalci, ki iščejo kandidate za prosta delovna mesta oziroma vrste dela.
reasonable accommodation
sl razumna prilagoditev, primerna prilagoditev — Ukrep v pravu varstva pred diskriminacijo, ki so ga zavezanci dolžni sprejeti glede na okoliščine konkretnega primera, v katerem je oseba zaradi osebne okoliščine, npr. spola, vere, invalidnosti, prikrajšana pri uveljavljanju svojih pravic.